Dlaczego jest tutaj tak mało ruchu ?

Moderator: Urzad

Awatar użytkownika
Wi Ślan
Posty: 24
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:10
Kontaktowanie:

Dlaczego jest tutaj tak mało ruchu ?

Postautor: Wi Ślan » 08 lis 2016, 11:02

W związku z ciekawymi wpisami użytkowników jago i gutek w temacie TKB, a wykraczającymi poza TKB założyłem do tego celu osobny temat, choć nie wiem, czy pasuje on do działu kultura, ale w zasadzie do żadnego nie pasuje, więc niech tutaj będzie.

Dlaczego na tym forum jest tak mało aktywności?
Też się już nad tym zastanawiałem i doszedłem do paru wniosków. Jeśli ktoś ma ochotę na polemikę ze mną - bardzo bym był rad ! :o

1. Ludzie generalnie jeśli już dyskutują w formie pisanej onlajn, to wolą to robić w komentarzach na fejsie. Takie czasy...

2. Ludzie się zniechęcili, a pamiętać należy, że historia forum dyskusyjnego w Wiśle ma już dosyć długą historię - czego tam nie było: zamykanie oficjalego forum, fora nieoficjalne, cenzurowanie, ale najczęstszym scenariuszem było zachwaszczanie istniejących forów - dominacja podłej plotki, zalew spamów, brak sprzątania etc. Ja sobie to zawsze tak wyobrażam - jak chcę z kimś konkretnie porozmawiać, to zapraszam na kawę do domu, albo do jakiejś kawiarni gdzie spokojnie i wygodnie można oddać się właśnie rozmowie. Nie bierze się na rozmowę kogoś do tzw mordowni, gdzie jest syf, łóm i leją się po pys... przepraszam twarzach. A takie w swych schyłkowych formach były ostatnie miesiące poprzednich forów - i tego oficjalnego i tego alternatywnego...

3. Może w takiej formie dyskusje nie mają jakiegoś sensu?
Tym bardziej, że nie można tutaj w zasadzie liczyć na odzew jakiegoś radnego czy kogoś z władz miasta, a szkoda...

czy ktoś coś ma jeszcze do dodania?

PS. Jednak ciągle liczę na to, że to forum się jeszcze rozkręci. Póki co jest ku temu sprzyjający klimat. Odsiano agresywny spam, a ten który się przedrze to jednak ktoś sprząta. Forum jest w miarę czytelne (jak sobie przypomnę tamto poprzednie z zielonym tłem to nadal mam dreszcze). Władza nie pali się do cenzury. Naprawdę dawno nie było tak korzystnie - zatem zapraszać innych do dyskusji i trzymać jej poziom, żeby znów nie zeszło na chamskie plotko-pyskówki.

PS2 może dział "sport" zamienić na "ogólne" lub "luźne refleksje"? Bo przecież nie rozumiem jak można dyskutować o (wiślańskim) sporcie? Lepiej iść sobie zagrać w nogę, albo pochipkać na zumbie, albo coś...
Tymoteusz_Pilch
Posty: 1
Rejestracja: 06 cze 2016, 14:23
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego jest tutaj tak mało ruchu ?

Postautor: Tymoteusz_Pilch » 21 lut 2017, 15:43

Fora gdzie dopuszcza się ukrywanie pod nickami nie mają racji bytu.
Dlatego ludzie wolą komentować na Facebooku. Rozmawiają z osobą, z imieniem i nazwiskiem a nie z "Wi ślan'em" np....
Awatar użytkownika
Wi Ślan
Posty: 24
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:10
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego jest tutaj tak mało ruchu ?

Postautor: Wi Ślan » 23 lut 2017, 9:44

Ależ nie zgodzę się w zupełności z przedmówcą ! Po pierwsze na fejsie również dosyć popularne jest, że ludzie zakładają konta typu łujec z grapy lub coś w tym stylu i też są dosyć aktywni, a poza tym cały urok forum polega właśnie na możliwości dyskutowania pod pseudonimem! Naprawdę w tym momencie nie ma dla mnie różnicy czy rozmawiam z Tymoteuszem Pilchem, czy z osobą która tylko ma taki nick. Przecież i tak nie mam tego jak zweryfikować. Ważne jest, że dyskutujący są rzeczowi, merytoryczni i mają coś do powiedzenia na temat. Pozdrawiam.
Bisca
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2017, 11:26
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego jest tutaj tak mało ruchu ?

Postautor: Bisca » 07 kwie 2017, 11:28

Może dlatego, że ludzie sa zapracowani i nie mają czasu. No i brak promocji miejskiego forum
erka90
Posty: 13
Rejestracja: 28 wrz 2016, 11:55
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego jest tutaj tak mało ruchu ?

Postautor: erka90 » 24 kwie 2017, 14:30

a ja myśle, że na forach najczęściej spotyka się ludzi, którzy nie chcą zdradzać się z imienia i nazwiska, a chcą gdzieś podyskutować i wyrazić swoje zdanie
malyseK
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2017, 10:39
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego jest tutaj tak mało ruchu ?

Postautor: malyseK » 23 sie 2017, 10:50

po prostu okres fascynacji minal i teraz w zasadzie kazdy korzysta z innych mozliwosci komunikacji w internecie
Naprawa i regeneracja wtrysków http://pracowniamielewczyk.pl to dogodne miejsce na przeprowadzenie tej operacji.

Wróć do „Kultura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość