Zielsko przy rzece

Moderator: Urzad

Mieszkaniec1
Posty: 12
Rejestracja: 01 maja 2016, 11:37
Kontaktowanie:

Zielsko przy rzece

Postautor: Mieszkaniec1 » 13 maja 2016, 14:14

Witam

Słuchajcie jak to jest że mając fajną rzekę, prawie po całej jej długości zarastają ją krzaczory. Od ronda oaza w stronę centrum można byłoby to wszystko wykarczować, wypalić i odsłonić piękny widok.
marekko
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2016, 21:45
Kontaktowanie:

Re: Zielsko przy rzece

Postautor: marekko » 28 maja 2016, 21:49

Zanieś pismo do urzędu, będą większe szanse, że Twój wniosek zostanie rozpatrzony.
Awatar użytkownika
Wi Ślan
Posty: 24
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:10
Kontaktowanie:

Re: Zielsko przy rzece

Postautor: Wi Ślan » 30 maja 2016, 12:30

Mieszkaniec1 pisze:Słuchajcie jak to jest że mając fajną rzekę, prawie po całej jej długości zarastają ją krzaczory.
Ja myślę, że jak by się wszystko wycięło, to już nie będzie "fajna rzeka", ponieważ rzeka, szczególnie na swoich górskich odcinkach musi mieć zabezpieczone brzegi - korzeniami roślin "krzaczorami" właśnie, a nie betonem. Poza tym taka ogołocona rzeka wygląda bardziej jak kanał otwarty. Ponadto woda o tak małych przepływach, szczególnie w lecie - narażona na bezpośrednie naświetlanie może mieć problemy z niedoborem tlenu i większym zarastaniem glonami.
Mieszkaniec1 pisze:Od ronda oaza w stronę centrum można byłoby to wszystko wykarczować, wypalić i odsłonić piękny widok.

Nie do końca. Nie tylko z powodów, o których napisałem wcześniej, ponieważ - na tym odcinku przy samej rzece jest ruchliwa ulica. Średnia mi przyjemność moczyć nóżki i podziwiać przemykające kolejne setki samochodów, wdychając spaliny i delektując się "ciszą". Jak by się już koniecznie chciało wycinać "krzaczory", to przynajmniej nie po stronie bezpośrednio przy drodze. Kolejna sprawa - należy pamiętać, że już w Wiśle mamy ogołocone brzegi rzeki miejscami na odcinkach od "Gołębia" w górę - tam przynajmniej nie ma ruchu samochodów.
Reasumując - ja bym przemyślał tę koncepcję. Osobiście zdecydowanie wolę zakrzaczone odcinki, nie tylko na samej Wiśle, ale też na jej dopływach - np Potok Malinka, czy obie Wisełki.
Pozdrawiam
igepro
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2016, 9:46
Kontaktowanie:

Re: Zielsko przy rzece

Postautor: igepro » 26 sie 2016, 9:48

Niestety w tym kraju żeby zielsko usunąć trzeba pisma urzędowe pisać...
Mieszkaniec1
Posty: 12
Rejestracja: 01 maja 2016, 11:37
Kontaktowanie:

Re: Zielsko przy rzece

Postautor: Mieszkaniec1 » 15 lis 2016, 19:00

Witam

No i zaczyna być pięknie :-) od oazy nastąpiło usuwanie zakrzaczeń przy rzece od strony spacerniaka. Wreszcie turyści i mieszkańcy spacerujący będą mogli podziwiać rzekę w całej okazałości. Tak dalej :D

Mam teraz jeszcze jedną sprawę, co myślicie o zagospodarowaniu ronda oaza, roślinnością wieloletnią ( jakieś iglaki płożące, inne karłowe rośliny)

Nie uważacie że takie zagospodarowanie znacznie bardziej pasowało by to terenu górskiego. Moim zdaniem sadzenie 2x w roku tych kwiatków jednorocznych zupełnie mija się z celem, po pierwsze koszty po drugie wygląda to jak z poprzedniej epoki.

Kolejna sprawa ostatnia dotyczy parku, fakt nie byłem tam już dłuższy czas ( może coś się tam zmieniło). Mamy w parku część bardzo starych drzew niektóre nie pożyją już długo, czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem już teraz zadbać o nowe nasadzenia, żeby z czasem jak te kolosy polegną, młodzież :-) byłaby już trochę podrośnięta, unikniemy w ten sposób pustki.

Ostatnia sprawa to nowe przystanki komunikacji, nie wiem kto jest właścicielem, czy miasto czy prywata. Powiedzcie mi dlaczego to musi być taka szpetna wiatka, czy nie może to być coś na wzór tych z koniakowa, istebnej. Coś co daje klimat górski.
Oczywiście nowa wiata spełnia swoje zadanie, ale dlaczego nikt nie pokusi się żeby było ciut ładniej :)

Pozdrawiam
eryka59
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2016, 9:57
Kontaktowanie:

Re: Zielsko przy rzece

Postautor: eryka59 » 28 lis 2016, 9:59

Fajnie, że coś się ruszyło :)
Zbychu
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2016, 13:12
Kontaktowanie:

Re: Zielsko przy rzece

Postautor: Zbychu » 27 gru 2016, 14:38

na pewno po tym entuzjazmie pójdzie miasto krok dalej i jeszcze nas zaskoczą czymś. Oby tylko inne fajne pomysły nie poszły w http://pogrzebypraga.pl w piach ;p
Ostatnio zmieniony 30 sty 2017, 13:38 przez Zbychu, łącznie zmieniany 1 raz.
Mieszkaniec1
Posty: 12
Rejestracja: 01 maja 2016, 11:37
Kontaktowanie:

Re: Zielsko przy rzece

Postautor: Mieszkaniec1 » 27 gru 2016, 15:50

Teraz na wiosnę żeby nie dopuścić do odbicia pędów, trzeba zlecić wykaszanie tego terenu, dzięki temu unikniemy za 2-3 lata kolejnej większej roboty z wycinką.
Koszty zostaną może te same, ponieważ trzeba opłacić wykaszanie, ale za to cały czas będziemy mieli ład i porządek.
erka90
Posty: 13
Rejestracja: 28 wrz 2016, 11:55
Kontaktowanie:

Re: Zielsko przy rzece

Postautor: erka90 » 05 maja 2017, 15:36

Jestem za tym aby odsłonić ładne widoki zasłoniete krzaczyskami.
pamelasz
Posty: 5
Rejestracja: 26 maja 2017, 15:39
Kontaktowanie:

Re: Zielsko przy rzece

Postautor: pamelasz » 26 maja 2017, 15:43

wszyscy jesteśmy za jednak w urzędzie miasta nigdy nie jest to tak proste,coś o tym wiem

Wróć do „Miasto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości